Nadstavbový výcvik pro lektory Biodanzy

5 denní výcvik pro vytvoření a
udržení týdenní skupiny Biodanzy -
RADIKALIZACE PROGRESIVITY
- kontinuální vzdělávání v Biodanze (modul 1)

Lektor: Antonio Sarpe, ředitel Biodanza školy v Lisabonu

1 – Tři nevědomí:
1a – Vitální nevědomí
1b – Osobní nevědomí
1c – Kolektivní nevědomí

2 – Pět linií Vivencie:
2a – Vitalita
2b – Sexualita
2c – Kreativita
2d – Afektivita
2e – Transcendence

Co je to “kontinuální vzdělávání” v Biodanze?
Jedná se o pokračující výcvik pro lektory Biodanzy s cílem rozšíření aplikace Biodanza metody. Výcvik přináší strukturovanou podporu pro vedení Vivencií, ukotvení znalostí, afektivní ochranu a profesionalitu pro vedení lekcí.

Tento kurz nenahrazuje ani není rovnocenný metodologii vyučované v rámci Biodanza školy. Jedná se o doplňkový kurz, ve kterém se Antonio Sarpe dělí o své zkušenosti ze 40 let vedení Biodanzy.

Proč tento výcvik?
Na základě zkušeností začíná u lektorů Biodanzy v průměru jeden rok bez aktualizace k postupnému procesu “entropie”, který je stále obtížnější zvrátit.
Nejčastějšími příznaky jsou:
– ztráta směru lekcí (Co dělat? Co navrhovat? Jak postupovat? Jak prohlubovat proces?).
– izolace
– nedostatek výměny
– úbytek počtu účastníků ve skupinách v důsledku předčasného uplatnění celého repertoáru cvičení a krátkodobému plánování

Pro koho je výcvik určen?
Tento intenzivní výcvik je určen pro lektory Biodanzy a pro studenty Biodanza školy pod supervizí. Je vhodný pro lektory Biodanzy všech úrovní a zkušeností s vedením Biodanzy, pro didaktiky a studenty Biodanza školy během metodologie (s pověřením ředitele školy Biodanzy).

Jaké materiály během kurzu obdržíte:
Hudba v mp3 formátu a prezentace v elektronické podobě. Tyto materiály jsou určeny výhradně pro účastníky kurzu.

Antonio Sarpe

Antonio je Brazilec, který se zajímal o sporty, hudbu, tanec, divadlo a terapie tělem. S Biodanzou se poprvé dostal do kontaktu v roce 1980 a v roce 1984 absolvoval Biodanza školu v Rio de Janeiru. S tou od roku 1990 začal spolupracovat a později se stal jejím ředitelem. V Brazílii založil radu lektorů, jenž podporovala metodologické a kontinuální vzdělávání lektorů Biodanzy.

Od roku 1998 pravidelně spolupracoval s Biodanza školami v Evropě a ve světě. V roce 2004 založil Biodanza školu v Portugalsku.

Antonio je klinický psycholog se specializací na bioenergetickou terapii, Reichovu terapii, systemickou rodinou terapii, lékařskou a psychosomatickou psychologii.

Je koordinátorem Biodanza výzkumného centra pro cvičení a hudbu, které je součástí Mezinárodní biocentrické organizace (IBF).

Velmi se věnuje projektu s názvem „Kontinuální vzdělávání pro lektory Biodanzy“, kde předává své dlouholeté zkušenosti s vedením Biodanzy. Tento program „progresivní radikalizace“ nabízí 20 let.

PRAKTICKÉ INFORMACE:

Termín: 16 – 20. listopadu 2022

Časový harmonogram: 1. den 11 – 19 hod. | 2. – 4. den 10 – 18 hod | 5. den 10 – 14 hod.

Lokalita: Centrum Buchov, Buchov 257 01, Postupice, ca. 1 hod autem jihovýchodně od Prahy.

Cena za kurz: 11.600 Kč záloha 3.000 Kč.   č.ú. 2501717690/2010

Ubytování a strava: Ubytování na pokojích v posteli – 1.600 Kč
nebo ve společném sále na matraci ve vlastním spacáku – 1.200 Kč.
Strava : 2.000 Kč. (Cena za stravu může být v době konání kurzu lehce upravena).
Platba na místě v hotovosti při registraci.

Výcvik bude probíhat ve španělštině a bude tlumočen do češtiny. V případě dostatečného počtu zahraničních účastníků bude tlumočen i do angličtiny.

Přihlášky: info@biodanzaskola.cz
(pozn. do přihlášky napište, zda máte zájem o ubytování v pokojích či ve společném sále.)

Registrace před začátkem na místě: středa 16. listopadu od 9:30 hod.

V případě dotazů napište na: info@biodanzaskola.cz. Tel. organizační informace: Kasia 732 199 590.

Přihlášením na seminář a zaplacením vstupného souhlasíte s následujícími storno podmínkami mezi vámi a organizátorem akce – Biodanza škola s.r.o.

V případě zrušení účasti na semináři:
A) do 30 dnů před konáním akce vracíme celou částku minus 200 Kč administrativní poplatek.
B) 30 – 20 dnů před konáním akce je smluvní pokuta 25% z ceny semináře, zbytek vám zašleme zpět
C) 20-10 dnů před konáním akce je smluvní pokuta 50% z ceny semináře, zbytek vám zašleme zpět
D) 10 – 0 dnů před konáním akce je smluvní pokuta 75% z ceny semináře, zbytek vám zašleme zpět

Ve všech případech je možné za sebe najít náhradníka, v tomto případě se vyhnete jakékoliv smluvní pokutě a nebude vám stržen ani administrativní poplatek.

Kontakt:

info@biodanzaskola.cz