1. Biodanza kongres

1. - 2. 4. 2023

Taneční prostory: Místo tance,
Na Petřinách 82, Praha 6 Petřiny


Poznej uzdravující sílu lidského setkávání.

Klíčová role kontaktu a setkávání pro zdraví v dnešní společnosti.

Toužíš se více propojit se sebou, s druhými i se životem jako takovým?

Miluješ hudbu, pohyb či tanec a zároveň si přeješ prožívat laskavost a něhu?

Nebo si přeješ nacházet vnitřní zdroje, probudit životní sílu a žít v radosti?

 

Téměř každý člověk chce žít v harmonii, lásce a radosti. Ne vždy se nám to však daří. I když se snažíme a z hloubi duše si to přejeme, stojíme si někdy sami sobě v cestě. Vyvíjíme na sebe tlak, snažíme se to “vymyslet” a točíme se v kruhu. Zapomínáme přitom na to důležité – na spojení se ŽIVOTEM. Na jeho sílu a křehkost. Nepřikládáme váhu spojení se sebou, nemáme na sebe čas a také zapomínáme, jak důležité je pro nás láskyplné propojení s ostatními.

 

Vzhledem k tomu, co se kolem nás za poslední roky děje, není divu, že jsme více pod tlakem a těžko hledáme cestu k sobě i k druhým lidem.

 

Existuje však cesta, jak vystoupit z bludného kruhu a najít hlubší životní spokojenost. Tato cesta vede skrze prožitek, který se hluboce zapisuje do našeho těla a postupně mění naší realitu.

Zažij setkání s ostatními v prostoru, kde každý může být sám sebou a zároveň může být přijímán a podporován druhým. To je důležitá životní zkušenost. Zveme tě zažít a plně procítit:

→ sílu lidské laskavosti
→ probuzenou radost
→ chuť do života
→ obnovení důvěry v lidi i v život

Přijď a využij možnost společného času s ostatními, kde každý může být sám sebou a zároveň může být přijímán a podporován ostatními. Přijď znovu zažehnout zapomenutou radost a chuť do života. Přijď obnovit důvěru v lidské společenství a život jako takový.

Srdečně tě zveme na 1. Biodanza kongres v Čechách

Na Biodanza kongresu poznáš i TY sílu lidského setkání a jeho léčivé účinky na sebe i ostatní.

Najdeš nové možnosti pro Tvůj osobní či profesní život nebo dokonce způsob, jak dát životu hlubší smysl a naplnění.

Stačí jen, abys byl/-a otevřený/á novým možnostem a také si chtěl/-a si rozšířit své znalosti o nové poznatky, které můžeš uplatnit v každodenním životě – jak v práci, tak doma.

Nalaď se na pole nových možností a objev BIODANZU.

Metodu, která rozvíjí lidský potenciál a podporuje zdravé aspekty v nás na mnoha úrovních.

 

Biodanza je TANEC ŽIVOTA.

 

„Genialita lidského druhu nespočívá v jeho inteligenci, nýbrž v jeho emocionální náklonnosti, toleranci, schopnosti empatie, přátelství, porozumění, lásky a sounáležitosti…“ Rolando Toro Araneda (autor a zakladatel Biodanzy)

 

Biodanza kongres je příležitost poznat a „ochutnat“ vědecky fundovaný a mezinárodně uznávaný systém Biodanzy jako tanečně prožitkové metody lidské integrace, jež má kořeny v mnohaletých výzkumech a zkušenostech v oblasti humanitních věd (např. psychologie, biologie, poezie života, a dalších).

Čeká tě několik prožitkových tanečních lekcí (tzv. vivencií) a zároveň odborných přednášek k tématu klíčové role kontaktu a setkávání pro zdraví v dnešní společnosti, a to pod vedením zkušených předních lektorů z ČR i zahraničí.

Biodanza kongres je prostor, kde

► seznámíš se s metodou Biodanzy a jejím vědeckými základy
► účastníš se tanečních prožitků
► setkáš se s podobně naladěnými lidmi
► pocítíš léčivou moc lidského kontaktu a propojení

 

Sobotní večer kongresu završí vystoupení hudebníka a multiinstrumentalisty Maoka, jehož hudba, stejně jako Biodanza, uzdravuje, hýčká a léčí na duši i na těle.

Co ti přinese účast na kongresu Biodanzy?

1. Znovuobnovení důvěry v lidský kontakt a setkávání a možnost zažívat jeho léčivou sílu.

2. Inspiraci od 4 výjimečných lektorů Biodanzy z ČR i ze zahraničí na jednom místě a vzácná příležitost tančit pod jejich vedením.

3. Uvolnění v tanci, který podporuje a obnovuje naší energii.

4. Vyživující prožitky, díky kterým zharmonizuješ svůj nervový systém.

5. Inspiraci pro rozšíření tvé současné kvalifikace – nalezni nové povolání, které tě bude naplňovat a bavit

Co o Biodanze řekli účastníci?

“BIODANZA má v sobě moc vyčerpaného člověka probudit k životu, vlít mu energii do žil. Já jsem byl v pr…. a hledal znovuprobuzení. Na Biodanze jsem načerpal znovu sílu, naučil jsem se cítit sám sebe. Jsem moc rád, že jsem Biodanzu objevil, byl to pro mne obrovský zážitek!“,

Tomáš

„Hravost, radost, Biodanza mi pomohla vystoupit z hlavy a odprostit se od starostí, zažila jsem uvolnění a blízkost s lidmi – uvědomila jsem si hodně o sobě – své zábrany, touhy, obavy.“,

Petra

„Biodanza pro mě představuje ten nejjemnější a nejpříjemnější způsob, jak se potkat se sebou, se svými světlými i neprosvětlenými místy a reálným světem lidí kolem. Je to zázrak, kolik intimity a lásky je mezi lidmi a jak snadno ji vlastně lze sdílet.“,

Klára

„Je to jedinečný zážitek! Nejde popsat výjimečnost Biodanzy a její užitek pro každého zvlášť. Prostě to musíte zkusit!“,

Katarzyna

Program kongresu

1. den – Sobota 1.4.2023

2. den – Neděle 2.4.2023

Kongresem budou provázet:

Aneta Končulová

ředitelka Biodanza školy ČR
lektorka Biodanzy

Aneta je lektorkou a zakladatelkou systému Biodanza v Čechách a její vášní je tančit životem. Biodanze se Aneta věnuje od roku 2008, absolvovala 3 letý výcvik facilitátorů v Anglii a později i didaktický výcvik v Itálii a Portugalsku. Baví ji odemykat lidský potenciál, znovuobjevovat naše přirozené spojení se sebou i s druhými a hledat cesty, jak být zcela obyčejně šťastná a spokojená v každodenním životě. V Anetiných lekcích a seminářích se odráží její vášeň pro život, oheň a inspirující energie, ale i ohromná laskavost a empatie. V roce 2019 spoluzaložila první českou Biodanza školu, která nabízí komplexní výcvik pro budoucí lektory Biodanzy. Pravidelně pořádá letní Biodanza festival a vede týdenní lekce Biodanzy na Berounsku, kde i žije se svým mužem Peterem a dvěma syny - Tobíkem a Matějem. www.biodanza.cz

Markéta Hrabalová

ředitelka Biodanza školy ČR
lektorka Biodanzy

Markéta se poznáváním sebe a osobním rozvojem zabývá řadu let. S Biodanzou se prvně setkala v roce 2009 v Německu. Od své první lekce věděla, že Biodanza je na její cestě “to pravé”. Tříletý výcvik absolvovala u argentinské lektorky v Berlíně. Na poli Biodanzy se od té doby dál kontinuálně vzdělává a rozšiřuje kvalifikaci. Od roku 2014 vede pravidelné lekce a semináře Biodanzy v Praze. V roce 2019 spoluzaložila v České republice 1. Biodanza školu a stala se jednou z jejích ředitelek. Markéta dále nabízí semináře pro veřejnost a moduly v rámci Biodanza výcviku jak v České republice, tak v zahraničí. Stále obdivuje, jak se při Biodanze v tanci odehrává něco mystického, a jak hluboké a léčivé prožitky může navodit. Vedle Biodanzy se Markéta věnuje meditacím, NLP a hypnóze. www.biodanzapraha.cz

Pablo Escorcia

Pracuje v Berlíně jako učitel Biodanzy, jogín, kouč a poradce. Jeho životní cílem je povzvednout úroveň lidského vědomí skrze prožívaní vděčnosti a lásky a tvorba lepšího světa. Od roku 2005 je certifikovaným učitelem lektorů Biodanzy . Své studenty a lektory Biodanzy vede k prohlubování jejich praxe a zlepšení jejich porozumění systému Biodanzy. Vytvořil mnoho Biodanza programů pro soukromé i veřejné organizace. Do Biodanzy také vnesl prvky šamanismu, vede Biodanzu ve firmách a nabízí též pravidelné týdenní lekce v Berlíně. Jako učitel, tanečník a řečník se účastnil mnoha mezinárodních Biodanza konferencí ve více jak 10 zemích na 4 světových kontinentech

Prof. Dr. Marcus Stueck

Marcus Stueck je ředitelem Baltské školy Biodanzy v Rize. Je profesorem psychologie a vědecky pracuje na biocentrických tématech a na účincích Biodanzy. Vydal mnoho knih a vědeckých článků o vědě a Biodanze. Spolu s kolegy a Rolandem Toro byl koordinátorem první vědecké studie o Biodanze v Buenos Aires v roce 1998.Koncert zahraje:

Maok

Maok je fenomenální slovenský hudebník, improvizátor, multiinstrumentalista, zpěvák, skladatel a člověk, jehož životní součástí a nejniternějším způsobem sebevyjádření je hudba. Maokova hudba i hlas mají schopnost procházet každou buňkou těla a povznášet ducha. Navozují pocit vnitřního klidu a lásky. Je vyhledávaným a pravidelným hostem na mezinárodních festivalech a také tvůrcem filmové hudby (např. ve filmu Bathory Juraje Jakubiska a mnoha filmů o přírodě). Maokova hudba vyjadřuje celé spektrum nejniternějších pocitů a nálad člověka, čímž se dotýká něčeho, co je obsaženo uvnitř každého z nás.

Zkus se na chvíli naladit a představit si, jaké to na kongresu bude:

Představ si atmosféru v sále plném podobně naladěných lidí, ten bezpečný prostor naplněný láskou a harmonií. Společně prožíváte radost z pohybu a propojení v tanci. Cítíš se krásně uvolněně, jsi plný/plná energie a chuti do života.

S druhými tě spojují prožitky vitality, štěstí a společného objevování. Vnímáš pocity sounáležitosti a naplnění. Rozpouštíš se v léčivých tónech večerního koncertu Maokovy mystické hudby. Zažíváš intenzitu přítomného okamžiku „tady a teď“ a cítíš, že jsi tu správně.

Objevuješ a čerpáš inspiraci a novou škálu obzorů a poznatků z různých oblastí života.

Cena dvoudenního programu:

3.490,- Kč / celý víkend

Ve stejné hodnotě si můžeš zajít na luxusní večeři pro dva nebo prožít skvělý víkend plný obohacujících zážitků a inspirace do tvého dalšího života. Víkend, na který jen tak nezapomeneš.

 

Za tuto cenu získáš:

✓ 2 dny nabité skvělým tanečním a přednáškovým programem
✓ Představení vědecky podloženého tanečně prožitkového systému osobního rozvoje
✓ Péči a inspiraci od 4 prvotřídních lektorů z Čech i ze zahraničí
✓ Výživu do dalších dnů v podobě naplňujících prožitků, inspirativních setkání a zajímavých poznatků
✓ Kouzelný koncert hladivých tónů hudby od skvělého Maoka

Neváhej se registrovat.

3.490,- Kč / víkend

Nabízíme též možnost zúčastnit se pouze sobotního programu s večerním koncertem, a to za cenu:

1.900,-

Možná tě ještě napadá:

A co když neumím tančit?

Není nutné umět tančit ani být fyzicky zdatný. Nejde o učení tanečních kroků ani taneční choreografie, cílem Biodanzy je přinést do našeho života více radosti, hravosti, potěšení z pohybu a spontánnosti. Užít si čistě pohyb, který vychází z nás samých.

 

Můžu se přihlásit i bez předchozí zkušenosti s Biodanzou?

Biodanza kongres je otevřený všem, mužům i ženám všech věkových kategorií. Žádná předchozí zkušenost s Biodanzou není nutná.

 

Musím se zúčastnit celého víkendu?

Nemusíš, ale doporučujeme to. Program víkendu na sebe navazuje a postupně graduje. Je ovšem možné koupit si vstupenku pouze na sobotní program včetně koncertu Maoka. Cenově výhodnější je vstupné na celý víkend.

Užij si víkend strávený smysluplně a naplněně.

Pojď to zažít i jinak, s citlivostí k sobě, veden pohybem a hudbou…

Pojď rozeznít tu symfonii léčivého kontaktu a jeho vlivu na tvé zdraví.

Dovol si nadechnout tu energii jednoty a splynutí, ten příval vitality a zdraví do svého života.

Můžeš začít novou etapu ve svém životě.

Přijď se propojit se sebou a druhými v jedinečném prostoru sounáležitosti, lásky a bezpečí a obnovit důvěru v kontakt a setkávání. Zažít léčivou sílu lidského společenství a pocítit, jak ovlivňuje tvé vnímání sebe sama, mezilidských vztahů, našeho života a vůbec všeho, co nás přesahuje.

 Poselství Biodanzy od autora a jejího zakladatele:

„Najít způsob, jakým budou mít všichni lidé od dítěte až po starce přístup k něžnosti, je jedinou revolucí, která má smysl.“ Rolando Toro Araneda

Pojď být součástí:

3.490,- Kč / víkend

Festival pro tebe organizují:

Mila Bohunická

Mila Bohunická je kraniosakrální terapeutka, lektorka seminářů prožitkového tance, provází ženy rituály zavinování (poporodní rituály), praktikuje metodu Access Bars a tělesné procesy systému Access Consciousness. V její nabídce najdete lymfatické masáže, masáže šátky rebozo nebo metarmorfní techniku, která se zaměřuje na léčení disharmonií vzniklých během prenatálního období našeho života a některé další. Ve své kraniosakrální praxi se zaměřuje na péči o ženy, které trápí neplodnost, péči o ženy ve všech fázích těhotenství a ženy po porodu a také na kraniosakrální ošetření dutiny ústní pro uvolnění zubů, dásní a čelistí. Je autorkou projektu Spontanea, pod jehož značkou organizuje přednášky, koncerty, worskshopy a semináře se seberozvojou tématikou. Mnoho let se také podílela na spoluorganizaci Biodanza festivalu. Tanec je její celoživotní vášní, radostí. S Biodanzou se potkala před mnoha lety. Byla to láska na první pohled a postupně se stala nedílnou součástí jejího života. Biodanza je pro ni zcela jedinečný celostní systém, který přináší trvalé pozitivní změny do života každého, kdo se jí začne věnovat. Systém, který má moc iniciovat to nejkrásnější a nejcennější v každém z nás, tedy lásku k sobě a životu jako takovému.

Lea Štochlová

Lea je nadšenou milovnicí zdravého života skrz tanec, přirozené stravování, společné tvoření a objevování sebe a svých zdrojů. Osobním rozvojem a poznáváním sama sebe se zabývá již řadu let, počínaje kurzy přírodních zahrad, permakulturního pěstování a designu rodových statků, přes seberozvojové výcviky zaměřené na Light Body a Wim Hofovu metodu, až k poměrně komplexní metodě rozvíjení svého potenciálu, založené na mnohaletých vědeckých poznatcích a výzkumech, jakou je právě Biodanza. Tanec vždy byl její velkou láskou a vášní. A setkání s Biodanzou před 4 lety znamenalo oživení mocného zdroje energie a povzbuzení životní radosti a vitality. Biodanza jí přinášela a stále přináší bezednou inspiraci, pocity naplnění a víru v nekonečné pole možností. Nepřestává ji fascinovat, jak silné a léčivé prožitky Biodanza v tanci nabízí. Krom tance miluje také tvoření všeho druhu, přírodu a otužování. V současné době vede týdenní lekce s dalšími studentkami Biodanza školy ČR zatím pod supervizí a začíná vést i své vlastní.

Vzhledem k účasti zahraničních lektorů bude část programu tlumočena do češtiny.

Máš nějaké otázky?

Neváhej nás kontaktovat na: biodanzakongres@seznam.cz

Mila 605 147 812

Lea 604 244 120

 

Kontakt:

Spontanea, z.s.
Vodní Valy 391
570 01  Litomyšl

IČO: 10804340

Lea 604 244 120

Míla 605 147 812

biodanzakongres@seznam.cz

Kongres

Číslo účtu:
239032856/0600 (CZK)

IBAN: CZ4806000000000239032856
BIC/SWIFT: AGBACZPP

www.biodanzaskola.cz (c) 2019 – 2022

Rolovat nahoru